Fotografie newborn (tedy hezky česky fotografie novorozeného miminka) je krásnou vzpomínkou na první dny, kdy jste se s tím malým člověkem teprve poznávali. Toto období je plné otazníků a pro mnohé z nás není snadné se s nimi vypořádat.

Přesto newborn focení může být pěkným zážitkem pro maminku, tatínka i malého člověka v peřince. Pro mne jsou to ty nejkrásnější fotografické okamžiky.

Miminka mě učí trpělivosti a lásce…učí mě čekat na ten správný okamžik, který nakonec přijde zcela určitě, jen musíme společně odhalit, co Vašemu miminku vyhovuje. Je to tedy běh na dlouhou trať, a samotné focení může zabrat i 4 hodiny.

Termín focení:

Ideální je dohodnout termín fotografování ihned po porodu. Ve stanovení brzkého termínu se Vám snažím maximálně vyjít vstříc, protože čas k nafocení newborn fotek velmi rychle uplyne.

Každé miminko je jiné, ale je dobrým pravidlem, že ideálně se pořizují newborn fotografie max 14 dní po porodu. Záleží také ale na gestačním stáří miminka (tj. zda je narozeno před či po stanoveném termínu porodu), na tom s jakou chutí miminko jí a na mnoha dalších faktorech.

Rady před focením:

Nejlepší doba k fotografování bývá v dopoledních hodinách. Neváhám se ale přizpůsobit osobnímu dennímu programu Vašeho miminka. Kdo zažil přehozený denní rytmus …mohl by vyprávět J.

S plným bříškem se nejlépe spí, takže miminko nakrmíme před focením ideálně až v ateliéru, rozhodně nebudeme na děťátko spěchat, takže se nemusíte bát, že s ním budeme vyvádět nějaké složité polohování okamžitě po jídle.

Mám mnoho možností, jak Vaše děťátko obléci, či ozdobit, snažím se ale o to fotit více miminko v jeho bezbranné kráse, ozdoby tedy používám minimální, andělská křídla do mé ateliérové výbavy jaksi nepatří, přesto se s Vámi ráda poradím a vybereme spolu oblečení, draperie, čepičky i kloboučky, ať z mých zdrojů, či z Vašich….

V ateliéru, který si pronajímám, je pro dítě bezpečné a čisté prostředí a maminky sem chodí rády. Přesto ale budu zcela chápat, budete-li chtít abych svoje foto vybavení přestěhovala do Vašeho domova, aby stres pro Vás i miminko byl co nejmenší.